Ugodzony pasterz diecezji Rumbek

W niedzielę przeżywaliśmy Niedzielę Dobrego Pasterza. Dzień, w którym w sposób szczególny pamiętamy o powołaniach i o powołanych. Modlimy się za pasterzy całego kościoła, aby zawsze byli na wzór Jezusa, który dbał o owce, znał je po imieniu, kochał je i oddał za nie swoje życie.

Kilka tygodni temu pasterz naszej diecezji o. Christian Carlassare, misjonarz kombonianin przybył do Rumbek oczekując na biskupie święcenia. Przywitanie i cała uroczystość była bardzo piękna i samego Chrystiana bardzo to ujęło. O. Christian z pochodzenia Włoch pragnie zostać biskupem naszej diecezji pracując dla ludzi, jednocząc wszystkich i prowadząc wszystkich do Boga.

Christian przez długi czas pracował między plemieniem Nuer w Old Fangak, był formatorem naszego przed-postulantatu w Moroyok i ostatnim czasem był wikariuszem generalnym diecezji Malakal. W tym roku papież Franciszek wybrał go na biskupa naszej diecezji Rumbek, gdzie ma pracować pomiędzy między plemieniem Dinka.

Jednak w ostatnią niedzielę, niedzielę dobrego pasterza, ktoś ośmielił się podnieść rękę na naszego pasterza. W niedzielę o północy dwóch nieznanych sprawców podeszło do drzwi Christiana około północy i zaczęli strzelać najpierw w drzwi, aby je otworzyć, a potem w nogi Christiana. O. Christian został postrzelony w obydwie nogi, jedna kula w jedną i dwie w drugą. Sprawcy uciekli i wciąż nie wiadomo, kim byli i jakie mieli intencje. Wydaje się, że całe zdarzenie było zorganizowane. Nie wiadomo jednak przyczyny zamachu.

O. Christian został przewieziony samolotem Czerwonego Krzyża do Juby i samolotem AMREF do Nairobi, gdzie przebywa w Nairobi Hospital. Wczoraj wieczorem został prześwietlony i w nocy przeszedł operację usunięcia kawałków naboju. Obecnie jego stan jest dobry. Wciąż czekamy na dalsze informacje.

Jest to bardzo przykra wiadomość dla całej naszej diecezji, która czekała na nowego biskupa od 2011 roku. Proszę was wszystkich o modlitwę za o. Christiana, naszą diecezję i za sprawców o ich nawrócenie.