WIADOMOŚCI

Tutaj możecie znaleźć najnowsze krótkie Wiadomości prosto z naszej misji. Poznaj czym żyjemy i czym się zajmujemy na co dzień. Poznaj działalność naszej parafii, poznaj nasze grupy parafialne i ludzi którzy nas otaczają. Często w naszej parafii dużo się dzieje i z pewnością niektórzy z was chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej.

Krótko i na temat.

NAJNOWSZE

WRZESIEŃ

19/09/2021

ODPUST PARAFIALNY

Dla naszej parafii uroczystość podwyższenia Krzyża świętego jest wyjątkowym wydarzeniem. Uroczystość przesunęliśmy na niedzielę, aby każdy miał możliwość uczestnictwa. Zaprosiliśmy wszystkie pobliskie kaplice, które z radością przyszły do Yirol. Naszą uroczystość rozpoczęliśmy pochodem po ulicach Yirol, aż do kościoła. Następnie była uroczysta Msza i po mszy wszyscy zgromadziliśmy się na zewnątrz kościoła. Całe wydarzenie składało się z przemówień, tańców, konkursów i oczywiście odświętnego jedzenia. Tego dnia nikt nie był głodny.

15-17/09/2021

MSZE W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH

W naszej parafii prowadzimy trzy szkoły podstawowe: Holy Cross Primary School, St. Daniel Comboni Primary School and ALP Primary School. Jako przygotowanie do obchodów odpustu parafialnego zorganizowaliśmy w szkołach Msze święte. Była to dla nas okazja, aby zwrócić się do uczniów, podzielić się z nimi kilkoma przemyśleniami i dodać im odwagi na dalszy czas nauki. W naszym życiu możemy mieć wiele trudności, ale Jezus nas pociesza; podnieś swój krzyż i to co najważniejsze idź za mną. Tylko z Nim pokonamy wszelkie trudności – nie sami.

9-11/09/2021

WARSZTATY DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ – PRAWA I OCHRONA DZIECKA

W naszej parafii zostały zorganizowane warsztaty dla 80 uczniów szkół podstawowych i 20 uczniów szkół średnich na temat praw dziecka i ochrona dzieci. Warsztaty zostały zorganizowane przez diecezję Rumbek i miały na celu zapoznanie uczniów z ich prawami i niebezpieczeństwami. Dzieci poznały na jakie niebezpieczeństwa mogą być narażone i jakie mają prawa. Dzieci oprócz wykładów miały także czas na dyskusję. Największym problemem dla nich jest brak wiedzy ze strony rodziny – dziewczynki bardzo często są zmuszone do małżeństwa i muszą opuścić szkołę w bardzo młodym wieku. Jest to tylko jeden z licznych problemów.

SIERPIEŃ

28/08/2021

KURS DLA ALLELUIA DANCERS

Dzisiaj zakończyliśmy pięciu dniowy kurs dla dziewcząt, które zostaną liderkami grupy AlleluiaDaners w swoich kaplicach. Z każdej kaplicy zaprosiliśmy jedną dziewczynę która po powrocie do swojej wspólnoty ma prowadzić grupę Alleluia Dancers. Udało nam se zgromadzić razem 32 dziewczyny. W czasie kursu uczestniczki musiały zapamiętać nowe piosenki i ruchy podczas tańca. Oprócz tańców w czasie kursu dziewczyny miały czas na katechezę, modlitwę, sport i dyskusje. Ostatni dzień uwieńczyliśmy uroczystą kolacją, czyli – pieczoną kozą.

21/08/2021

KONKURS ZNAJOMOŚCI BIBLII

Dzisiaj w naszej parafii zorganizowaliśmy konkurs dla dzieci. Pytania były z różnych dziedzin; znajomość katechizmu, znajomość Biblii poprzez proste pytania, znajomość parabol i historii z Biblii. Dla nas wszystkich była to okazja aby odświeżyć naszą pamięć i poznać coś nowego z Biblii. Na koniec każdy dostał ciasteczka i wodę z sokiem.

Najlepszymi zostali: Regina Ding, Anna Yier and Agnes Yom.

15/08/2021

WARSZTATY DLA GRUPY KOBIET I WSPÓLNE ŚWIĘTOWANE WNIEBOWZIĘCIA NMP

W ostatni piątek i sobotę w naszej parafii zorganizowane zostały warsztaty, połączone z przygotowaniem do przeżywania uroczystości wniebowzięcia NMP. W warsztatach wzięło udział ponad 25 kobiet pochodzących z różnych pobliskich kaplic. Całe spotkanie miało na celu przybliżenie kobietom modlitwy na różańcu. Kobiety poznały jak używać poprawnie różaniec i jak się na nim modlić. Oprócz tego prowadziliśmy katechezy i wyjaśniliśmy im szczegółowo wszystkie tajemnice różańca. Kobiety mogły także poznać ich szczególną rolę w kościele. W Niedzielę uroczystości kobiety wraz z nowo wybranymi liderami zostali pobłogosławieni. Po eucharystii miało miejsce w naszej parafii świętowanie poprzez taniec , przemówienia i coś dobrego do zjedzenia dla wszystkich.

02/08/2021

WYBORY LIDERÓW GRUP PARAFIALNYCH

Dzisiaj w naszej parafii odbyły się wybory liderów naszych grup. Na samym początku wszyscy dowiedzieli się na czym polega rola lidera, jakie powinien posiadać wartości i zalety. Następnie głos zabrała starszyzna, kobiety i rada parafialna. Kolejnym etapem było przedstawienie struktury parafii i praktyczne rzeczy. Młodzież i dzieci wybrali lidera odpowiedzialnego za sport, następnie każda z grup wybrała swoich liderów – chór, alleluia dancers i ministranci. Całe spotkanie zostało zakończone wspólnym posiłkiem.


LIPIEC

31/07/2021

MODELING COMPETITION

Oto nasze modelki i modele. Dzieci z samego rana przyszły do parafii, aby się zarejestrować i otrzymać numer. Zaproszone zostały trzy osoby, aby osądziły kto jest najlepszy. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy; poniżej 12 lat i powyżej 12 lat. Dzieci były zestresowane, ale każdy zaprezentował się najlepiej jak potrafi. Ocenione zostało wszystko; ubiór, ruchy, interakcja z innymi itp. Niestety po ukończeniu prezentacji, musieliśmy zrobić sobie przerwę z powodu ulewnego deszczu. Werdykt został ogłoszony w kościele.

30/07/2021

SPOTKANIE RADY PARAFIALNEJ

Spotkanie rady rozpoczęło się o godzinie 15:00. W skład rady wchodzą liderzy naszych grup (chór, alleluia dancers, sunday school, ministranci, grupy kobiet i starszyzny) oraz odpowiedzialni za edukację oraz za grupę promującą sprawiedliwość i pokój. Dzisiaj omawialiśmy jak grupy mogą się stać bardziej samowystarczalne. Każda grupa ma swoje konto które powinno ubogacać. Rozmawialiśmy o problemach w naszych grupach oraz o nadchodzących atrakcjach i spotkaniach miesiąca sierpnia.

Jest to zawsze czas ubogacający każdego z nas, gdzie życie naszej parafii planujemy razem.

29/07/2021

KURS DLA KATECHISTÓW

W dniach od 25go do 29go, w naszej parafii zorganizowaliśmy kurs dla katechistów. Zaproszeni zostali katechiści z ponad 17 kaplic, łącznie uczestniczyło w kursie ponad 40 katechistów. Był to pierwszy kurs, który odbył się na terenie Centrum Formacji. Kurs miał na celu pogłębienie wiary i wiedzy naszych katechistów, aby po powrocie do swoich kaplic, rzetelnie głosili Słowo Boże.

18/07/2021

POŚWIĘCENIE KAPLICY W KOWIC

Kowic ludzie stanęli na wysokości zadania. Zostali zaproszeni goście, wspólnota i liderzy. Kobiety zostały zmobilizowane aby przygotować posiłek dla wszystkich. Z naszej strony ofiarowaliśmy fasolę, mąkę, olej i sól. Wspólnota ofiarowała krowę i sodę.W sobotę rano odbyła się próba śpiewu i tańców wraz z dziećmi i młodzieżą. Wieczorem pokazałem im film i spędziłem noc z nimi. W niedzielę z całą wspólnotą poświęciliśmy kaplicę i ołtarz. Kaplica oficjalnie została zadedykowana Jezusowi dobremu pasterzowi. Po poświęceniu kaplicy odbyła się uroczysta Eucharystia. Kaplica była tak pełna że część ludzi pozostała na zewnątrz. Przybyło ponad 1000 osób wraz zaproszonymi gośćmi i z pobliskimi kaplicami. Po eucharystii odbyły się przemówienia, które zakończyły się o 16:00. Następnie odbył się posiłek i tańce.