Kenia

Amakuriat – Kenia – Plemię Pokot – 2013

Wyprawa 2013. Zawsze jest miło powracać do miejsc gdzie się spędziło dwa lata swojego życia. Choć to krótki okres czasu mojej nieobecności, jednak zmiany dostrzegalne są od razu.

 

Amakuriat – Kenia – Plemię Pokot – wyprawa

Wyprawa misyjna z młodzieżą 2011. Jakże wiele młodych osób myśli o wyjeździe na misje jako osoba świecka. Poprzez doświadczenie, łatwiej im podjąć dość trudną dla nich decyzję.

 

Amakuriat – Kenia – Plemię Pokot

Doświadczenie 2009-2011. Dwa lata wspólnego życia z plemieniem Pokot były latami poznawania się nawzajem. Wiele mogłem tym ludziom zaoferować, jednak także wiele od nich otrzymałem.

 

Amakuriat – Kultura Pokot

Kultura Pokot jest bardzo urozmaicona. Niektóre aspekty zapożyczają od sąsiadującego plemienia Karimojong. Niektóre z nich to Karempa, naleyo, sapana, chemeri …

 

Nairobi – Slums Korogocho

Wycieczka z dziećmi do Embakasi

 

Nairobi – Slums Korogocho

Życie Slumsów – Kaplica św. Jana, Huduma ya afya, Crisis Center, dzieci ulicy …

 

Slums Huruma – Siostry Miłości

Często zdarza się, że dzieci slamsów są odrzucane, a czasami wręcz wyrzucane. Nie raz pozostawione przed drzwiami naszej plebanii w Kariobangi. Siostry Miłości przyjmują je z otwartymi rękoma i z uśmiechem na twarzy.

 

Lokichar – Kenia – Plemię Turkana

Plemię Turkana to plemię pasterskie sąsiadujące z plemieniem Pokot. Jak Pokot mają zieleń i góry, tak Turkana mają pustynię i jezioro.

 

Marsabit – Kenia – Plemię Borana

Jadąc z Nairobi w kierunku Etiopii dojeżdżamy do miasta Marsabit. Miasto leży na wulkanie który jest zielony, z żyzną ziemią i gęstym lasem. Otaczające wulkan tereny to wyschła ziemia, która przeraża swoją pustką.