Wielkanoc

Na samym początku chciałbym Wam złożyć, moi drodzy, Najserdeczniejsze Życzenia Wielkanocne. Czas, który przeżywamy powinien być zawsze w centrum naszego życia. Codziennie powinniśmy być zjednoczeni w paschalnym misterium Jezusa. Zjednoczeni z Tym, który oddał swoje życie za nas, bo nas kochał i pragnął zbawienia każdego z nas.

Czas wielkanocny, to czas, który powinien zawsze trwać w naszym życiu; codzienny wielki czwartek w eucharystii i ostatnia wieczerza z Jezusem; codzienna modlitwa u stóp krzyża wraz z Maryją, Marią, Janem i Marią Magdaleną, powierzając konającemu Jezusowi nasze trudności, porażki i słabości wobec grzechu; oraz codzienne zmartwychwstanie, doświadczenie pustego grobu, spotkanie ze zmartwychwstałym, doświadczenie radości i pokoju.

Niech te święta wzmocnią naszą wiarę i dodadzą nam odwagi w głoszeniu Ewangelii. Niech obdarzą nas błogosławieństwem na każdy dzień, chroniąc nas od wszelkiego zła.

Nasza diecezja Rumbek doczekała się nareszcie nowego biskupa. Minęło ponad 11 lat, od kiedy biskup Mazzolari zmarł i diecezja była prowadzona przez administratora diecezjalnego. Następnie każdy z nas musiał przejść przez trudny czas, kiedy biskup Christian został postrzelony w nogi, zadając sobie pytanie, dlaczego.

Jednak dzień święceń był szczególny i bardzo oczekiwany. Ludzie nareszcie poczuli, że mają pasterza, który będzie nad nimi czuwał, będzie ich wspomagał, będzie się z nimi modlił i będzie ich nauczał. Motto biskupa Christiana jest bardzo wymowne „Jedno jesteście w Jezusie Chrystusie” Gal 3:28. Nasza diecezja potrzebuje jedności, przebaczenia i pokoju. Dzięki wojsku, które patroluje drogi wciąż możemy cieszyć się spokojem. Jednak każdy się obawia, że jak zostanie zmieniony gubernator, to przemoc znowu powróci na nasze drogi.

W ostatnich miesiącach w naszej parafii troszkę się dzieje. Udało nam się wykopać 4 studnie dzięki naszym dobroczyńcom, rozprowadzamy żywność dla biednych, rozprowadzamy żywność dla naszych katechistów, budujemy nasz hol parafialny, zapisujemy dzieci do adopcji serca, aby w maju mogły rozpocząć szkołę.

Jesteśmy zawsze bardzo wdzięczni, że możemy zawsze liczyć na Wszą pomoc.